Check-Up Nedir?

Check-Up Nedir?
Check-Up Nedir?

Check-up; kişinin hiçbir bilinen hastalığı ya da şikayeti olmasa dahi, olası hastalıkların ve kişide bulunan, gelecekte hastalığa yol açabilecek risk faktörlerini ortaya çıkarılmasını sağlayan; Genel Sağlık Kontrolüne verilen isimdir.

Check-up; programları belirli ve düzenli aralıklarla mutlaka doktor kontrolünde yapılmalıdır. Önerimiz, her 6 ayda veya yılda bir kez düzenli kontroldür.

Hastanemizde her yaş grubuna ve cinsiyete göre ayrı birer 
Check-up programı uygulanmaktadır

Bu programlar doğrultusunda, en sık rastlanan ve en tehlikeli hastalıkları saptayabilecek yeterlilikteki, geniş laboratuvar parametreleri ve tetkiklerle yaptığımız kontrollerin amacı; kişinin uzun yıllar sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesini sağlayabilmektir.

Hastanemizde modern tıbbın ve teknolojinin tüm imkanları kullanılarak; Diabet, çeşitli kalp rahatsızlıkları ve hipertansiyon, damar sertliğine neden olabilecek kandaki yağ düzeyi yükseklikleri, akciğer hastalıkları, böbrek bozuklukları, karaciğer bozuklukları, romatizmal hastalıklar, meme, rahim ve rahim ağzı, prostat, mesane gibi sık görünen kanserler, guatr, kansızlık, kemik erimesi ve daha sayılamayan bir çok hastalığın erken teşhis ve tedavisi yapılabilmektedir. 

Risk faktörlerinin ortaya çıkarılması ile hastalığın daha başlamadan önüne geçilebilmesi ve erken bulguların tespit edilmesiyle hastalığın daha düşük maliyette ve bundan da önemlisi henüz ilerlemeden tedavisine başlanması sağlanabilmektedir. 

Bu yüzden, doktora gitmek için hastalanmayı beklemeyin. 
Birçok hastalığın tedavisi ancak erken tanı ile mümkündür. 

Sağlığınız için, check-up yaptırarak erken tanı ve tedavi fırsatını kaçırmayın.