Fotona Lazer nedir, nasıl yapılır?

Fotona Lazer nedir, nasıl yapılır?
  • İDRAR KAÇIRMA

Stres üriner inkontinans (idrar kaçırmanın) lazer ile tedavisi mümkündür. Hafif ve orta şiddetteki idrar kaçırmalarda etkindir. Kullanılan lazer enerji paketleri vajina mukoza dokusuna uygulanır. Çalışmalar elde edilen kollejen oluşumu ve yeniden yapılandırılmasının ışınlanmış dokularda daralma ve sıkılaşma sağladığını ve normal idrar tutma fonksiyonunun geri kazanıldığını göstermiştir. Tedavide bir veya iki seans uygulama yeterli olmuştur. Hastalar tedavi sonrası günlük aktivitelerine dönebilmişlerdir. Uygulamanın diğer bir avantajı kesi, kanama, dikiş gibi cerrahi bir işlem gerekmemesidir. Ameliyat değildir ve acısızdır. Anesteziye gerek yoktur. İşlem sonrası ilaca gerek yoktur.

 

  • VAJINAL SIKILAŞTIRMA

Normal doğumlardan sonra vajınal gevşeklik sonucu oluşan cinsel problemlerin Fotona Lazer uygulamalarıyla vagenin sıkılaşması sağlanarak çözümlenmesi mümkün olabilmektedir.

 

  • VAJINAL ATROFİ

Menopoz sonrası oluşan haznedeki kuruluk, yanma, ilişkide ağrı gibi ileri yaşın oluşturduğu sorunlar Fotona Lazer uygulamasıyla menopozun getirdiği tüm cinsel problemlerin giderilmesi mümkün olmaktadır.

 

  • RECTOSEL- SİSTOSEL

Çok ve zor doğumlarda oluşan haznedeki sarkmalar idrar torbasının sarkmaları Fotona Lazer uygulaması ile giderilebilmektedir. Sarkmalardan dolayı oluşan sık enfeksiyonlar, cinsel problemler çözülebilmektedir.

  • Fotona Lazer uygulamasıyla bunlara ek olarak çeşitli genital estetik uygulamalar yapılması da mümkün olabilmektedir.
  • Fotona Lazer Avantajları

Ameliyat değildir.

Anesteziye gerek yoktur, ağrısızdır.

Kesi, kan, dikiş ameliyat izi yoktur.

Hastaneye yatışa gerek yoktur.

15-20 dakika da uygulanabilen kısa bir işlemdir.

İşlem sonrası normal hayata dönebilirsiniz istirahata gerek yok