Ozon Tedavisi

Sakarya’da Ozon Tedavisi İlk Özel Beyhekim Hastanesi’nde

OZON TEDAVİSİ
Ozon oksijen molekülüne bir atomun daha eklenmesi ile oluşan renksiz, kendine has kokusu olan bir gazdır. Atmosferde bulunan en önemli gazlardan biridir. Dünyamızdaki biyolojik dengeyi korumaya yardımcı olur. Zararlı ışınları engeller. Dünyada yaşamı mümkün kılar. Dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur.

Aktif oksijen yani ozon bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını (Sabah güneşin ilk ışıkları ile oluşan) ve yıldırım anında ortaya çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon havayı temizleme özelliğine sahiptir. Özellikle yükseklerde ve deniz kenarlarında, taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz, havada bu hissi yaratan, meydana gelmiş olan ozondur. Sabah güneşin ilk ışıkları atmosferden geçerken de havada ozon oluşur. Sabah havanın kokusu onun için daha güzeldir. Onun için erken kalkmak ve havadaki ozonu solumak çok önemlidir.

Bilimsel araştırmalarda atmosferdeki ozon tabakasının incelmesinin, hatta delinmesinin dünyanın dengesini değiştirdiği gösterilmiştir. Ozon dünyamız ve insan yaşamı için çok önemlidir. Güneş ışınlarının zararlı, toksik etkisi ozon tabakası sayesinde filtrelenmektedir.

Ozon tabakasının incelmesi dünyada yaşayan tüm canlıların sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Ozon tabakasına zarar veren, doğadaki ozonun yok olmasına neden olan çeşitli kimyasal bileşenler vardır. Son yıllarda ozon tabakasına zarar veren kimyasal bileşimlerin üretimi ve kullanımına sınırlamalar getirilmiştir.

Bu sayede dünyamız için yaşamsal önem taşıyan ozon tabakasının zarar görmesi engellenebilecektir.

TIBBİ OZON
Tıbbi olarak kullanılan ozon yüzde yüz saf oksijenden elde edilir. Tedavide kullanılan saf ozon değil, ozon–oksijen karışımıdır. Elde edilmesi özel, hassas cihazlar sayesinde mümkündür. Kişiye göre dozajı ayarlanarak verilir. Modern cihazlar çok küçük ve hassas dozlarda tedavi edici özelliği olan ozonun elde edilmesine imkan vererek deneyimli ellerde hataya yer bırakmayacak bir tedavi güvenliği sağlar. Doğal bir uyarı olarak ozonun koklanmaması, solunmaması gerekir. Ozon gazı direkt solunacak olursa Akciğerler için irritandır. Ancak ozon emdirilmiş yağların (ozol) inhalasyon yolu ile solunması özellikle Astım ve diğer solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde çığır açmıştır.


Beyhekim Resmi Logo

YENİLİYOR, YENİLENİYOR, GELİŞİYORUZ

Son değişiklik zamanı: 07.02.2024, 21:59Özel Beyhekim Hastanesi – Her Hakkı Saklıdır.Powered by: EVS Dijital

Son değişiklik zamanı: 07.02.2024, 21:59