Saç Ekimi

Günümüzde insanlar, birçok kişinin yaşadığı saç dökülmesi, kişilerin özgüvenini ciddi şekilde etkileyebilmekte ve sosyal yaşamlarında sıkıntılara neden olabilmektedir.Saç, insanların görünümünü etkileyen önemli faktörlerden bir tanesidir.
Saç ekimi, kişinin kendi saç köklerinden genellikle ense bölgesinden alınan dirençli saç köklerinin saç yoğunluğunun kaybedildiği veya azaldığı bölgeye nakledilmesini içeren cerrahi bir işlemdir. Saç ekimi işlemi sayesinde kişiler sadece 6 ay gibi kısa bir sürede saçların daha güçlü ve daha sağlıklı hale getirebilir ve Saçın doğal bir görünüm kazanmasını sağlayabilirler.
Saç ekimi için son teknoloji olan FUE yöntemi daha çok önerilmektedir. FUE yönteminde kesi yapılmadığı için cerrahi iz oluşumu engellenebilmektedir. Saç ekimi, saç köklerinin ense bölgesinden tek tek alınarak, saçın döküldüğü bölgeye aktarılmasıyla gerçekleştirilir.
FUE YÖNTEMİ
FUE saç ekimi, saç dökülmesi yaşanan bölgeye hastanın kendi saç köklerini ekerek kalıcı saç dökülmesini ortadan kaldırır. FUE teknolojisi saç köklerinin toplanması ve yeni yerlere ekilmesi için kullanılabilir. FUE teknolojisi ile saç ekimi, cerrahi bir işlem olarak tanımlansa da; kesi veya dikiş gibi işlemleri içermez.
Erkek tipi saç dökülmesi olan her hastanın bu tedaviden fayda görebileceğini söylemek kesinlikle yanlıştır. Burada en önemli faktörlerden biri insan vücudundaki canlı saç köklerine ulaşmaktır. Saç dökülme bölgesini onarmak için saçlar kişinin kendi vücudundan, genellikle en verimli donör bölge olan ense bölgesindeki saç kökünden toplanır. Saç azalan ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye ekilir. Bu uygulamayı kullanarak doğal bir görünüme kavuşmak mümkündür.

SAÇ EKİMİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ

EKİLEN SAÇLARIN ÖMRÜ NEDİR?
Alanında uzman doktorlar ile bu işlem gerçekleştirildiyse tıp merkezi ile sorun yaşama olasılığınız yoktur. Titiz ve özenli ekilen saçlarınızı ömür boyu kullanabileceksiniz.
Saç Ekimi Hangi Mevsimde Yapılır?
Saç ekimi işlemi özellikli bir mevsim gerektirmez. Her mevsimde yapılabilen bu işlemi istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Sadece bireyin saç yapısına bağlı olarak bazı aylarda saç dökülmesi sıklaşabilmektedir.
Ekilen Saçlar Dökülür mü?
Çevresel sebeplerden bir durum yaşanmadıkça ekilen saçlar dökülmemektedir. Saç ekimi saçları dökülen bireyler için kesin tedavidir. Saç ekimi işleminden sonra saçlarınıza doğal bir görünüm sağlanmaktadır
Saç Ektirmek İstiyorum Ama Güvenemiyorum!
Saç ektirmek isteyen herkesin korkuları bulunmaktadır. Ama artık korkmanıza gerek kalmadı. Alanında Uzman doktorlarımız tarafından yapılan işlemler sonrasında hayalini kurduğunuz saçlara sahip olacaksınız.
SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI KREMLER VE KÜRLER ETKİLİ Mİ?
Saçlar bedenimizle bir bütün halindedir. Ekilen saçlar vücut sağlığına bağlıdırlar. Saç dökülmesinin çözümü saç kremleri, kürler değil sağlıklı beslenmemizdir.
SAÇ DÖKÜLMESİ GENETİK Mİ?
Saçlarınızın dökülmesi yalnızca genetik olarak baba tarafına bağlı değildir. Anne ve babanın genlerinin karışık aktarıldığı tesadüf resesif yani baskın olmayan bir gen dizilimine bağlıdır. Genlerimize bağlı olarak saçlarımız hiç dökülmeyebilir ya da ilerleyen yaşlarda babadan farklı şekilde dökülebilmektedir.
SAÇ EKİMİ BELLİ OLUR MU?
Saç ekimi uzman doktorlar tarafından özenli yapıldığında kesinlikle belli olmaz. Saç ekimi düşünen kişilerin saçı ileri derecede dökülmüş veya anti-depresan, kolestrol ilaçları kullanılmışsa kesinlikle uzman doktor eşliğinde yapılmalıdır.
SAÇ DÖKÜLMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN HANGİ ŞAMPUANI KULLANMALIYIM?
Şampuan saç dökülmesini engellemekte ya da saçı çoğaltmakta etkili değildir. Şampuan saç derisinde biriken yağları arıtmaktadır. Saça sürülen şampuan temizlendikten sonra saçta etki bırakmamaktadır.
Kadınlara saç ekimi yapılır mı?
Saç dökülmesi cinsiyet ayırt etmemektedir. Saç dökülmeleri bireyi rahatsız edecek boyutta dökülebilmektedir. Saç ekimi kadınlarda da FUE yöntemi ile yapılmaktadır.
SPOR YAPMAK SAÇ DÖKÜLMESİNİ ETKİLER Mİ?
Aşırı olmamak şartıyla sağlıklı beslenme ve düzenli yapılan sporlar hem beden hem saç sağlığınıza faydalı olmaktadır.
KEPEKLENME NEDEN OLUŞUR?
Bireylerin en sık karşılaştığı sorunlardan biri kepeklenmedir. Saçta oluşan kepeklenme yanlış şampuan kullanımı, stres, yorgunluk, sağlıksız beslenme gibi sebeplerden kaynaklı deride mantar ve maya artışını sağlayarak enfeksiyonu arttırmaktadır. Saçlı deri kepeklenme dediğimiz pullar halinde dökülür.
SAÇ EKİMİ NEREDE YAPILMALIDIR?
Saç ekimi yapacağınız kurumda Plastik cerrahi uzman doktor tarafından operasyon gerçekleştirilmelidir. Tedavi ve takip tek bir doktor tarafından sağlanmalıdır aksi durumdan verimli sonuç alınamamaktadır.
SAÇ EKİMİ KİMLERE YAPILIR?
Saç ekimi 22 yaşından 72 yaşına kadar kadın ve erkeklere yapılabilmektedir. Ancak saç deri ve yaş durumuna göre farklı tedaviler uygulanabilmektedir.
YÜKSEK TANSİYON HASTALARI SAÇ EKTİREBİLİR Mİ?
Yüksek tansiyon kontrol altında tutuluyor, tedavi takibi düzenli yapılıyorsa saç ekimi işlemine engel bir durum değildir.
SIK SIK SAÇ TARAMAK SAÇLARI GÜÇLENDİRİR Mİ?
Saçlar sık tarandığında güçlenileceği düşüncesi yanlıştır. Saçların sık taranması saçlara zarar verebilir, saçlarınızı kırabilir. Günde 2 kez taranması saç sağlığınıza iyi gelecektir.
SAÇA KULLANILAN SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLER SAÇ DÖKÜLMESİ YAPAR MI?
Saçlara kullanılan saç şekillendiriciler saç dökülmesi yapmamaktadır. Saç dökülmesi sebepleri genetik yatkınlıktır.


Beyhekim Resmi Logo

YENİLİYOR, YENİLENİYOR, GELİŞİYORUZ

×