Saç Ekimi

Saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan insanlarda oluşan kellik sorununa kalıcı bir çözüm yoludur. Saç olmayan alanlara kişinin kendi sağlıklı saç köklerinin mikrocerrahi yöntemle yerleştirilmesine saç ekimi denir.
Kişinin genellikle ense bölgesinden alınan saç kökleri saç yoğunluğunun kaybedildiği veya azaldığı bölgeye nakledilir. Saç ekimi işlemi sayesinde kişiler sadece 6 ayda saçlarını daha güçlü ve daha sağlıklı hale getirebilir ve saçın doğal bir görünüm kazanmasını sağlayabilirler.
Saç ekimi için son teknoloji olan FUE yöntemi daha çok önerilir. FUE yönteminde kesi yapılmaz. Cerrahi iz oluşumu engellenir.

FUE YÖNTEMİ
Saç dökülmesi yaşanan bölgeye hastanın saç köklerini ekerek kalıcı saç dökülmesini ortadan kaldırır. FUE teknolojisi, saç köklerinin toplanması ve yeni yerlere ekilmesi için kullanılır. Cerrahi bir işlem olarak tanımlansa da; kesi ya da dikiş gibi işlemleri içermez.
Erkek tipi saç dökülmesi olan her hastanın bu tedaviden fayda görebileceğini söylemek yanlıştır. Burada önemli faktörlerden bir tanesi insan vücudundaki canlı saç köklerine ulaşmaktır. Saç azalan ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye ekilir. Bu uygulamayı kullanarak doğal bir görünüme kavuşmak mümkündür.

EKİLEN SAÇLARIN ÖMRÜ NE KADARDIR?
Titiz ve özenli ekilen saçlarınızı ömür boyu kullanabilirsiniz.
SAÇ EKİMİ HANGİ MEVSİMDE YAPILIR?
Saç ekimi işlemi özellikli bir mevsim gerektirmez, bu işlemi istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.
EKİLEN SAÇLAR DÖKÜLÜR MÜ?
Çevresel sebeplerden bir durum yaşanmadıkça ekilen saçlar dökülmemektedir. Saç ekimi saçları dökülen bireyler için kesin tedavidir.
SAÇ EKTİRMEK İSTİYORUM AMA GÜVENEMİYORUM!
Saç ektirmek isteyen herkesin korkuları bulunmaktadır. Alanında Uzman doktorlar tarafından yapılan işlemler sonrasında hayalini kurduğunuz saçlara sahip olacaksınız.
SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI KREMLER VE KÜRLER ETKİLİ Mİ?
Saçlar bedenimizle bir bütün halindedir. Ekilen saçlar vücut sağlığına bağlıdırlar. Saç dökülmesinin çözümü saç kremleri, kürler değil sağlıklı beslenmemizdir.
SAÇ DÖKÜLMESİ GENETİK Mİ?
Anne ve babanın genlerinin karışık aktarıldığı resesif yani baskın olmayan bir gen dizilimine bağlıdır. Genlerimize bağlı olarak saçlarımız hiç dökülmeyebilir ya da ilerleyen yaşlarda babadan farklı şekilde dökülebilmektedir.
SAÇ EKİMİ BELLİ OLUR MU?
Saç ekimi uzman doktorlar tarafından özenle yapıldığında belli olmaz.
SAÇ DÖKÜLMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN HANGİ ŞAMPUANI KULLANMALIYIM?
Şampuan saç dökülmesini engellemekte ya da saçı çoğaltmakta etkili değildir. Şampuan saç derisinde biriken yağları arıtmaktadır. Şampuan temizlendikten sonra saçta etki bırakmamaktadır.
KADINLARA SAÇ EKİMİ YAPILIR MI?
Saç dökülmesi cinsiyet ayırt etmez. Saç ekimi kadınlarda da FUE yöntemi ile yapılmaktadır.
SPOR YAPMAK SAÇ DÖKÜLMESİNİ ETKİLER Mİ?
Aşırı olmamak şartıyla sağlıklı beslenme ve düzenli yapılan sporlar hem beden hem saç sağlığınıza faydalı olmaktadır.
KEPEKLENME NEDEN OLUŞUR?
Bireylerin en sık karşılaştığı sorunlardan biri kepeklenmedir. Saçta oluşan kepeklenme yanlış şampuan kullanımı, stres, yorgunluk, sağlıksız beslenme gibi sebeplerden kaynaklı deride mantar ve maya artışını sağlayarak enfeksiyonu arttırmaktadır.
SAÇ EKİMİ NEREDE YAPILMALIDIR?
Saç ekimi yapacağınız kurumda Plastik cerrahi uzman doktor tarafından operasyon gerçekleştirilmelidir. Tedavi ve takip tek bir doktor tarafından sağlanmalıdır aksi durumdan verimli sonuç alınamamaktadır.
SAÇ EKİMİ KİMLERE YAPILIR?
Saç ekimi 22 yaşından 72 yaşına kadar kadın ve erkeklere yapılabilmektedir. Ancak saç deri ve yaş durumuna göre farklı tedaviler uygulanabilmektedir.
YÜKSEK TANSİYON HASTALARI SAÇ EKTİREBİLİR Mİ?
Yüksek tansiyon kontrol altında tutuluyor, tedavi takibi düzenli yapılıyorsa saç ekimi işlemine engel bir durum değildir.
SIK SIK SAÇ TARAMAK SAÇLARI GÜÇLENDİRİR Mİ?
Saçlar sık tarandığında güçlenileceği düşüncesi yanlıştır. Saçların sık taranması saçlara zarar verebilir, saçlarınızı kırabilir. Günde 2 kez taranması saç sağlığınıza iyi gelecektir.
SAÇA KULLANILAN SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLER SAÇ DÖKÜLMESİ YAPAR MI?
Saçlara kullanılan saç şekillendiriciler saç dökülmesi yapmamaktadır. Saç dökülmesi sebepleri genetik yatkınlıktır.


Beyhekim Resmi Logo

YENİLİYOR, YENİLENİYOR, GELİŞİYORUZ

Son değişiklik zamanı: 14.06.2022, 16:42Özel Beyhekim Hastanesi – Her Hakkı Saklıdır.Powered by: medicofix

Son değişiklik zamanı: 14.06.2022, 16:42