Covid-19 Enfeksiyonu Sonrası Rehabilitasyon Ve Antioksidan Tedavisine Hastanemiz Ftr Kliniğinde Başladık

Covid-19 Enfeksiyonu Sonrası Rehabilitasyon Ve Antioksidan Tedavisine Hastanemiz Ftr Kliniğinde Başladık

covid19.jpeg

Sonuçlar Yüz Güldürücü

COVİD-19 enfeksiyonu geçirmiş kişilerde farklı klinik tablolarla ortaya çıkan durum, COVID-19 sonrası sendromu veya “Uzamış COVID-19 ” olarak adlandırılır.

Yaşlı insanlar ve pek çok ciddi tıbbi rahatsızlığı olan kişiler, COVID-19 semptomlarını en fazla yaşayan kişilerdir, ancak genç ve sağlıklı insanlarda bile enfeksiyon geçirdikten sonra haftalar veya aylar sonra değişik rahatsızlıklar görülebilir.
Özellikle;Yorgunluk, nefes darlığı, öksürük, eklem ağrısı, göğüs ağrısı, kas ağrısı veya baş ağrısı, hızlı veya şiddetli kalp atışı, koku veya tat kaybı, hafıza, konsantrasyon veya uyku sorunları, döküntü veya saç dökülmesi, stres sendromu, depresyon ve anksiyete

COVID-19 tüm organlara zarar verebilir. Bu organ hasarı, uzun vadeli sağlık sorunları riskini artırabilir. COVID-19’dan etkilenebilecek başlıca organlar:
COVID-19’un iyileşmesinden aylar sonra yapılan görüntüleme testleri, yalnızca hafif COVID-19 semptomları yaşayan kişilerde bile kalp kasında kalıcı hasar olabileceğini göstermiştir. Bu, gelecekte kalp yetmezliği veya diğer kalp komplikasyonları riskini artırabilir.
COVID-19 genellikle akciğerlerdeki küçük hava keselerinde (alveoller) uzun süreli hasara neden olabilir. Meydana gelen yara dokusu, uzun zamanda solunum problemlerine neden olabilir.
COVID-19 felç gibi hastalıklar, nöbetlere ve geçici felce sebep olabilir.

COVID-19, Parkinson hastalığı ve Alzheimer hastalığı geliştirme riskini de artırabilir.

COVID-19, kan hücrelerinin pıhtılaşma olasılığını artırabilir. Büyük pıhtılar kalp krizi ve felçlere yol açabilirken, COVID-19’un sebep olduğu kalp hasarının büyük bölümünün kalp kasındaki küçük kan damarlarını tıkayan çok küçük pıhtılardan kaynaklandığı belirtilmektedir.

Kan pıhtılarından etkilenen vücudun diğer bölümleri içinde akciğerler, bacaklar, karaciğer ve böbrekler de yer alır. Öte yandan COVID-19 kan damarlarını zayıflatabilir. Bu da karaciğer ve böbreklerde uzun dönemde problemlere neden olabilir. Covid-19 enfeksiyonu sonrası rehabilitasyon ve antioksidan tedavisine hastanemiz FTR kliniğinde başladık. Sonuçlar yüz güldürücü.


Beyhekim Resmi Logo

YENİLİYOR, YENİLENİYOR, GELİŞİYORUZ

Son değişiklik zamanı: 07.02.2024, 21:59Özel Beyhekim Hastanesi – Her Hakkı Saklıdır.Powered by: EVS Dijital

Son değişiklik zamanı: 07.02.2024, 21:59