Op.Dr. Zahide KURT

Op.Dr. Zahide KURT

Title:

Description:


Op.Dr. Zahide KURT

Zahide kurt

UZMANLIK: GENEL CERRAHİ

DOĞUM TARİHİ: 09.03.1975

EĞİTİM:

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ (1992-1998)

EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ (UZMANLIK) (2000-2005)

DENEYİM:

ESKİŞEHİR 112 SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ (1998-2000)

ŞİŞLİ FLORANCE NİGHTANGALE HASTANESİ ORGAN NAKLİ EKİBİ GENEL CERRAH UZMANI (2005-2007)

HENDEK DEVLET HASTANESİ (2007-2014)

SAKARYA YENİKENT DEVLET HASTANESİ (2014- 2015)

SAKARYA ÖZEL ADATIP HASTANESİ (2015- 2018)

ÖZEL BEYHEKİM HASTANESİ (BAŞHEKİM YARDIMCISI) (2018-)

KURS-SEMİNER ve ALINAN SERTİFİKALAR:

TRAFİK KAZALARI İLK YARDIM KURSU- EDİRNE (1997)

İŞ HEKİMLİĞİ SERTİFİKASI- ESKİŞEHİR (2000)

KLİNİK NUTRİSYON TEMEL EĞİTİM KURSU- İZMİR (2003)

MEME KANSERİ SEMİNERLERİ DÜZENLİYOR

ÜYE OLUNAN DERNEK ve STK’LAR:

YABANCI DİL: İNGİLİZCE

TEDAVİ ALANLARI:

MEME CERRAHİSİ (FROZEN ile KORUYUCU MASTEKTOMİ)

ENDOSKOPİK İŞLEMLER (GASTROSKOPİ, KOLONOSKOPİ, POLİPEKTOMİ)

ANOREKTAL CERRAHİ

SAFRA YOLU HASTALIKLARI

LAPAROSKOPİK CERRAHİ

GASTROINTESTINAL ENDOSKOPİ

GASTROSKOPİ

KOLONOSKOPİ

EL CERRAHİSİ

Op. Dr. Zahide KURT 2018 yılından bu yana hastanemizde genel cerrahi hekimi olarak görev yapmaktadır. Genel cerrahi polikliniğinde yapılan muayene sonrası hastaların şikayetlerine bağlı olarak mide ve bağırsak problemleri için gereken tetkikler yapıldıktan sonra ihtiyaç duyulursa anestezili gastroskopi ve kolonoskopi işlemleri en hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu işlem esnasında mide ve bağırsakta polip saptanırsa aynı seansta polip alma işlemi (polipektomi) yapılmaktadır. Çıkan sonuçlara göre bağırsak ve makat bölgesiyle ilgili hastalıklar saptandığında mide ve bağırsakla ilgili tüm iyi huylu veya kötü huylu hastalıkların operasyonları gerçekleştirilmektedir. Bu sonuca göre makat bölgesiyle ilgili anal fissür, hemoroit, anal fistül operasyonları hem cerrahi hem de lazer yöntemi ile yapılmaktadır.

Polikliniğimize kıl dönmesi ile gelen hastalarımızda yapılan muayene sonrası açık, kapalı ya da lazerle kıl dönmesi operasyonları başarılı şekilde uygulanmaktadır.

Polikliniğimize meme muayenesi için gelen hastalarımıza muayenelerini gerçekleştirdikten sonra mamografi ve meme ultrasonu tetkikleri aynı gün gerçekleştirilmekte, kitle saptanan hastaya gerekirse aynı gün kalın iğne biyopsi işlemi yapılabilmektedir. Buradan gelen sonuç iyi huylu ise ancak bunun opere edilmesi gerekiyorsa en hızlı şekilde operasyon gerçekleştirilmektedir. Kötü huylu gelen kitleler için gerekli tetkikler yapılıp sonuçlar toplandıktan sonra meme kanseri ameliyatı, meme koruyucu cerrahi (frozen patoloji eşliğinde), memenin içinin boşaltılarak aynı seansta protez konulması (plastik cerrahi ve frozen patoloji eşliğinde) ya da memenin tamamının alınması ve koltuk altının temizlenmesi operasyonlarının tamamı kliniğimizde güvenli şekilde yapılmaktadır.

Polikliniğimize karın ağrısı şikayetleriyle gelen hastalarımızda yapılan değerlendirme sonrası ultrason ve tetkikleri yapılarak buradan çıkan sonuca göre apandisit, kapalı ya da açık safra kesesi operasyonları yapılmaktadır.

Polikliniğimize kasık ve göbek ağrısı nedenli gelen hastalarımızın yapılan değerlendirme sonrası fıtık saptanırsa kasık ve göbek fıtığı operasyonları greftli ya da greftsiz uygulanabilmektedir.

Polikliniğimize vücudun herhangi bir bölgesinde kitle, yağ bezesi, kist şikayeti ile başvuran hastalarımıza aynı gün lokal müdahale ile cerrahi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Polikliniğimize guatr şikâyeti nedenli başvuran hastalarımıza yapılan değerlendirme sonrası operasyon gerekli ise guatr bezinin tamamının veya bir kısmının çıkarılması işlemi hastanın isteğine bağlı olarak sinir monitörü kullanılarak veya kullanılmayarak hızlı ve güvenli bir şekilde uygulanmaktadır.


Poliklinik
GENEL CERRAHİ


Beyhekim Resmi Logo

YENİLİYOR, YENİLENİYOR, GELİŞİYORUZ

×